Warning: session_start() expects parameter 1 to be array, string given in /home/admin/web/maskaramaskara.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 470
GRUP | Maskara
Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/admin/web/maskaramaskara.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/admin/web/maskaramaskara.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/admin/web/maskaramaskara.com/public_html/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 167

GRUP

Emre Aliefendioğlu  : Vokal

Burak Acar              : Gitar

Ahmet Ersin Çelik   :  Klavye

Cem Köroğlu           : Davul

2004 yılında gitarda Burak, davulda Cem, vokal ve bas Emre, klavyede Ahmet tarafından kurulan grup 4 yıl boyunca İstanbul’da çeşitli mekanlarda ağırlıklı cover şarkılarla yer aldı. 2007 yılında türkçe sözlü hard rock konseptiyle albüm çalışmalarına başlayıpi 2008 yılında Seyhan Müzik etiketiyle kendi isimli ilk albümünü çıkardı.

Gerek tarzı gerekse albümün soundu ile adından oldukça söz ettiren 2008 – 2010 döneminde birçok festival, etkinlik, radyo ve TV programlarında yer alan grup aynı zamanda bu albümdeki “Çilekeş” ve “Kır Zincirlerini” şarkıları için iki kez kamera karşısına geçti ve yine gerek görsel gerekse yazılı ulusal medyada uzun süre yer aldı. Burak ve Emre tarafından yazılan şarkılardan oluşan albüm, müzik otorilerince “klasik rock soundlu” önemli Türk albümlerinin arasında sayıldı ve bu çalışma bu tarzın dinleyicileri arasında da oldukça beğenildi.

Grup 2012 yılında üç şarkılık single albüm “20oniki” yi çıkardı.Bu albümle birlikte “Sana Bir Ben Lazım” isimle video klip aynı sene yayınlandı.Yeni şarkı üretimi devam ederken aynı zamanda da ağırlıklı İstanbul içi olmak üzere bir çok bar,konser etkinliklerinde yer alan grup , canlı performanslarında kendi şarkıları ile birlikte rock,klasik rock tarzında yerli, yabancı coverları da çalmaktadır.

2015 yılında yeni albüm için stüdyoya girilmiş olup , prodüktör olarak Serdar Öztop ile çalışmaya başladı.Neredeyse yılın büyük bir bölümünü kaplayan stüdyo ve post prodüksüyon aşamaları sonucunda albüm 2016 ilk aylarında yayınlanmak üzere tamamlandı..Bu süreç zarfında  ilk video klip   “Şeytan Topuklu Giyer” şarkısına çekildi.

Şarkılarında ağırlıklı olarak aşkı ve sevgiliye duyulan özlemi özlemi çeşitli şekillerde anlatmaya çalışan şarkı sözlerini,klasik rock müziğin güçlü melodileri ve enerjisiyle birleştirip yalın bir anlatımı tercih eden Maskara, aynı zamanda gelişen olayları da zaman zaman şarkılarında kendine özgü anlatmaktadır. 2013 yılında sadece digital ortamda yayınlanan “Demokrasi Parkı”

isimli şarkıları buna uygun bir örnektir.

Maskara , “Türkçe sözlü hard rock” tarzını geniş kitlerlere ulaştırma isteğini, yeni 2016 albüm ve bundan sonraki çalışmaları ile kesintisiz olarak devam ettirecektir.